Siklamen Çiçeğinin Bakımı Nasıl Yapılıyor?

Yaz sonu ile birlikte yapraklanan ve sonbaharda yapraklarının arasında oluşturduğu yumru çiçeklerini bir bir açan siklamen saksı çiçekleri sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez çiçekleri arasında bulunuyor.

Siklamen çiçeğinin bakımı son derece kolay olmak ile beraber sevdiği konumda bulunması ise oldukça gereklidir. Dış ortamda kendine yer edinebilen siklamenler muhteşem çiçeklerini her daim sunarken balkonunuz da güzelliği aktaracak bir seçimdir. Kolay bakım özelliğine sahip olan siklamen çiçekleri toprak nemine bağlı olarak sulamaya yer açılan çiçeklerdir. Yaz döneminde dinlenmeye çekilen çiçek daha az sulama ister.

Sadece kendi eviniz için değil aynı zamanda sevdiklerinizin evleri içinde siklamen çiçek aranjman uygulamalarına yer verebilirsiniz.

Siklamen Saksı Çiçeği Aranjmanları

Siklamen saksı çiçeği aranjman uygulamalarında çiçeğin farklı renk seçimlerine yer verilebiliyor. İkili ya da üçlü olarak da saksı içinde hazırlanan aranjman uygulamalarında tek renk çiçek seçimlerine de yer açılıyor. Çok yıllık olan bu çiçekler yaz döneminde toprak altında gelişimine devam ederek çoğalırlar. Yeni sezonda ise daha çok gelişirler. Saksı değişimi ise iki yılda bir saksıdaki gelişime göre gerçekleştirilebilir. Saksıdaki çiçeklerin daha da artmasını arzu ederseniz çiçek coşturan gibi bitki besinlerine de yer verebilirsiniz. Sizde hemen bu muhteşem çiçeğe ve aranjman uygulamasına sahip olmak ya da sevdiklerinize bu güzel hediyeyi sunmak isterseniz siparişinizi verebilirsiniz.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz