Sevdikleriniz İçin Kokulu Orkideleri Seçin

Orkideler zarafetleri ve narin yapısı ile dikkatleri üzerine çeken özle çiçeklerdir. Dünya üzerinde binlerce çeşide sahip olan bu orkidelerin aynı zamanda her geçen gün yeni bir türü daha keşfedilebiliyor. Farklı bir orkide seçiminde ise kokulu orkideler özel bir yer edinecek olan çiçeklerdir. Sevdiklerinize armağan olarak sunabileceğiniz orkide çiçeğini kokulu olan türünden yana kullanarak sevdiklerinize aynı zamanda farklı bir hediye sunmanın da avantajını yakalayabilirsiniz. Muhteşem orkide kokusuna sahip olan bu tür aynı zamanda güzeller güzeli çiçekleri ile de dikkat çekiyor.

Kokulu Orkide Çiçeğinin Bakımı

Dendrobium orkide olarak da bilinmekte olan orkide türü kokulu olmasının yanı sıra farklı renklere sahip olan çiçekleri ile de muhteşem bir görselliğe sahiptir.

kitapta-gül-orkide-cd

Yumrulu kök yapısına sahip olan kokulu orkide türleri belli zamanlarda çiçeklenerek kokusunu sunar. Sonrasında solan çiçekler ile beraber bir süre dinlenmeye geçen orkide ardından tekrar çiçeklenme dönemini yaşarlar. Çok yıllık bitki olan kokulu orkidelerin çoğaltılma işleminde tohumları kullanılabilir. Oldukça küçük olan orkide tohumları ile köklendirme işlemi ise biraz meşakkatlidir. Bu sebep ile hali hazırda yetişmiş olan orkidelere yer verebilirsiniz.

Sevdiklerinize hediye olarak sunabileceğiniz kokulu orkideleri özel aranjman modelleri ile sunarak onları daha da mutlu edebilirsiniz. Kokulu orkideleri sevdiklerinizin ev ya da iş yerlerine farklı birçok sebebe bağlı olarak gönderebilirsiniz.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz