Saksı da Gül Yetiştirilir mi?

Saksı da çiçek yetiştirmek isteyenler birçok farklı çiçek tercihine yer açabilirler. Fakat bazıları özellikle güllere daha meraklıdır. Saksı içinde gül bakımı ise hem kolay hem de oldukça zevkli bir işlemdir. Saksı da gül bakmak için öncelikle gülün bodur olmasına önem vermeniz gerekir. Farklı türlere sahip olan güller ağaç tarzında da olabiliyor sarmaşık şeklinde de olabiliyor. Sarmaşık gülleri de balkonunuzda bakabilirsiniz fakat onun ilerleyeceği yolu da planlamanız önemlidir. Bu sebep ile en ideal olan seçim bodur güllerdir.

kitapta-gül-orkide-cd

Bodur güller de zaman içinde gelişim gösterir. Özellikle dinlenme dönemine geçişte gülün budanması yeni mevsimde daha hızlı bir gelişim göstermesini sağlarken aynı zamanda daha fazla tomurcuklanmasını sağlar. Budadığınız dallar ile ise yeni gül fideleri elde etmenin avantajını da yaşayabilirsiniz. Böylelikle sadece bir adet bodur gül satın aldıktan sonra birkaç sene içinde birçok gülle sahip olabilirsiniz.

Saksı da Gül Bakımı Nasıl Yapılır?

Saksı da gül bakımında dikkat edilmesi gereken bodur gülün ne istediğini bilmektir. Eğer gülünüzün isteğine yanıt verebiliyorsanız artık onun gelişimi gerçekleşirken güzelliğini seyretmek kalır. Gül bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli etken gül bitidir. Bununla baş etmek için ise bulaşık deterjanı ve su karışımı ile güllerinizin dallarını ıslatmanız yeterlidir. Gül biti yok ise bile bunu yaparak bitlenmenin önüne geçebilirsiniz.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz