Saksı Çiçekleri ve Saksı Seçimleri Nasıl Yapılmalı?

Saksı çiçekleri alımında sadece saksı çiçeğinin bakım ve diğer özelliklerine değil aynı zamanda saksı seçimine de önem vermeniz gerekir. Bazı saksı çiçekleri küçük forma sahip olan saksı seçimine yer verilmesini isterken bazı saksı çiçekleri ise her yeni sezon öncesi saksı değişimini isterler.

Her iki durum içinde en önemli olan toprak değişiminin her yeni sezon öncesinde yapılaması çiçek için fayda sağlar. Saksı toprağında yer alan vitamin ve diğer içerikleri emen çiçek sonrasında yeni toprak ilde gelişimini daha güzel olarak devam ettirebilir. Eğer toprak değişimine yer açamayacaksanız mutlaka vitamin içerine bazı gübre ya da sulara yer vererek toprağın zenginleşmesini sağlamanız önerilir.

Saksı Çiçeği Seçerken Neye Önem Verilir?

Saksı çiçeği seçimi yapılırken birçok farklı detaya önem vermek gerekir. Saksı çiçeğinin bakımlarının yanı sıra gelişiminin bilinmesi, uyku süreci ve çiçekli kalma sürecinin önceden bilinmesi istediğiniz çiçek seçiminizi yapmanızda etkili olacaktır. Bazı saksı çiçekleri aşırı büyüme göstererek sizi işin içinden çıkılmaz bir durum içinde bırakabilir. Bu neden ile bu planlamanın önceden yapılması daha doğru bir seçeneğe yer verilmesine neden olacak önemli bir faktördür.

Sevdiklerinize hediye olarak sunacağınız saksı çiçeği tercihinizde ise bakımı kolay olan çiçekleri seçmeniz daha doğru bir davranış ve seçim olabilir. Aynı zamanda bakımı ile ilgili bilgiyi de sunarak yardımcı olabilirsiniz.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz