Saksı Çiçekleri ile Dekorasyonunuzu Tamamlayın

Dekorasyon uygulamanız içinde farklı saksı çiçeklerine yer açarak ortamın daha pozitif bir havaya sahip olmasını sağlarken aynı zamanda dekorasyonunuzu da tamamlayabilirsiniz. Aksesuar seçimleriniz arasında yer alacak olan saksı çiçekleri ortamda olumlu bir hava yaratırken son derece şık ve özel olan görüntüsü ile de değerli bir alan yaratılarak odak noktası da oluşturur. Mekanda canlılığı ve doğallığı yakalamanın en ideal yolu olan saksı çiçekleri arasında seçiminizi yaparken dekorasyonunuz ile uyum sağlamanın yanı sıra daha birçok detaya da önem vermeniz gerekir.

Dekorasyon İçinde Yer Alacak Saksı Çiçekleri Nasıl Seçilir?

Dekorasyonunuz içinde yer açacağınız saksı çiçeklere karar verirken çiçeği konumlandıracağınız alanı planlamanız önemlidir. Bunun yanı sıra odanızın büyüklüğü ve güneş alma süresini de bilmeniz gerekir.

Büyük olan salon gibi yerlerde daha büyük saksılı olan seçimlere yer verilirken daha çok yeşilliği ile dikkat çeken çiçeklere tercih ediliyor. Kılıç çiçeği gibi seçimler özellikle az güneş alan salonlar için idealdir. Bunun yanı sıra orta büyüklükte olan odalarda barış çiçeği seçimine de yer verebilirsiniz.

Oldukça küçük olan odalarda güneş ışığını almasına bağlı olarak kaktüslere ya da sukulentlere de yer vermeniz mümkün. Ortamda olumlu hava yaratmasının yanı sıra evin havasının filtrelenmesine destek olan saksı çiçeklerine yer vererek ayrıca sağlığınız içinde yatırım yapmanın avantajını yaşayabilirsiniz.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz