Para Ağacı Aranjman Modelleri

Sevdikleriniz için hediye seçerken hem anlam içeren hem de görselliği ile dikkat çeken bir seçime imza atmak istiyorsanız para ağacı aranjmanları tam aradığınız tasarımdır. Para ağacı olarak bilinen ağacın zenginlik ile ilgili olarak para getiren bir tılsıma sahip olduğu düşünülüyor. Para ağaçları yeşil görselliği sebebi ile ev ve iş yerleri içinde uygun olan seçimdir. Bu nedenle yeni iş yeri açan sevdiklerinizin iş yerlerine ya da zor durumda olan sevdiklerinizin evlerine bu ağacı hediye olarak gönderebilirsiniz. İnanışa göre ise para ağacının ev içinde ya da iş yerinde konumlandırılacağı yer de en az bu ağaca sahip olmak kadar önemlidir.

Para ağacı aranjman modelleri kimi zaman bonsai tasarımı olarak karşımıza çıkarken kimi zaman boyu oldukça uzun olan bir ağaç olarak yer alıyor. Sevdikleriniz için ya da kendi ev veya iş yeriniz için para ağacını satın alabilirsiniz. Zenginliği ve bereketi getirmese bile sahip olunan ortamda doğanın pozitif etkisini sunacak olan özel bir seçimdir.

Para Ağacı Bakımı Nasıldır?

Para ağacı bakımı satın alınan çeşide göre de değişebiliyor. Bonsai tasarım modeline sahip olan para ağaçlarının saksı değişiminde asla çok büyük bir tercihe yer verilmemesi önerilir. Bunun yanı sıra diğer tasarımlar kök gelişimine göre saksı değişimini gerektirir. Para ağacının alt yapraklarının budanması ise görselliğini zenginleştirir.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz