Orkide Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Orkideler uzun süre çiçekli kalmaları ve muhteşem görsellikleri ile ilgi çeker. Orkide çiçeğini evinizde yetiştirmek ve farklı renk birçok orkideye evinizde yer açmak istiyorsanız ilk başta bu çiçeği konumlandıracağınız yeri ayarlamanız önemlidir. Cam kenarlarını seven orkide aynı zamanda direk güneş ışığından faydalanmak istemez. Bu kritere uygun olan yeri belirledikten sonra artık orkidenizi ya da orkidelerinizi evinize satın alabilirsiniz. Fakat satın alırken bazı kriterlere dikkat etmeniz önerilir.

Orkide Seçiminin Püf Noktaları 

Orkide satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay satın aldığınız yerdir. Süper market gibi kapalı alanlardan satın alacağınız orkidelerin ömür çok uzun olmaz. Bunun temelinde uzun süre boyunca ışıktan uzak kalması ve susuzluk yatar. Aynı zamanda satın alacağınız orkide de tomurcuk olup olmadığına da dikkat etmeniz önerilir. Çiçek açma dönemini tamamlamış olan orkideniz kısa bir süre sonra sönmeye başlayacak ve bu güzelliği daha az yaşayacaksınız.

Orkide alımında dikkat etmeniz gereken sadece çiçekleri değil. Orkide yaprakları da size detaylı bilgi sunar. Uç kısmı açılmış rengi kırmızıya dönmüş yaprakları aşağı doğru sarkan yapraklara sahip olan orkideler ya oldukça olgun ya da aşırı derecede susuz kalmıştır. Bu sebep ile bu orkide alımınız sonrasında kendinizi başarısız hissedebilirsiniz. Bu detaylara dikkat ederek satın alacağınız orkideniz uzun zaman sizinle olacak ve çiçeklerini sunacaktır.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz