Kalanşo ile Sevdiklerinizi Mutlu Edin

Saksı çiçek seçimlerinde uzun yıllar boyu sevdikleriniz ile ya da sizin ile olacak olan tercihlere yönelmeniz daha kalıcı bir tercih olacaktır. Sevdiklerinize armağan olarak sunacağınız hediye seçenekleri arasında kalanşo çiçeğine yer açarak onları sonbahar ve kış aylarında mutlu etmenin yolunu bulabilirsiniz. Bakımı oldukça kolay olmasına karşın her daim çiçekli olan kalanşo çiçekleri aynı zamanda oldukça farklı olan renk seçenekleri ile de dikkat çekiyor.

Kalanşo çiçeklerini sevdiklerinizin ev ya da iş yerine gönderebilirsiniz. Yeni iş tebriki, iş terfii, yeni bebek tebriki, doğum günleri ve daha birçok özel gün için tercih edebileceğiniz kalanşo çiçeği bakım olarak da sevdiklerinize herhangi bir yük yüklemez.

Kalanşo Çiçeklerinin Çoğaltılması

Sevdiklerinize armağan olarak ya da kendiniz için satın alabileceğiniz kalanşo çiçeğinizi aynı zamanda çoğaltma imkânınız da bulunuyor. Kalanşo çiçeği ile bir dönem geçirerek onun bakım inceliklerini öğrenebilir ve buna göre yeni küçük kalanşo çiçeklerinizi de yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

minik limon ağacı

Sonbahar kış aylarında çiçeklenen bu özel çiçeğin çoğaltma işleminde ise yaprak ile çoğaltma işlemine rahatlıkla yer açabilirsiniz. Sukulent ailesi içinde de yer almakta olan kalanşo çiçeği yılın herhangi bir zamanında dalından alının ya da kopan dal ile anında köklendirilebilir. İşlemde isterseniz suda isterseniz de toprakta kolaylıkla köklendirme işlemini gerçekleştirme şansınız bulunuyor. Sonrasında ise bir tek kalanşo çiçeğinden birçok kalanşo çiçeğine sahip olmanız mümkün olur.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz