Gökkuşağı Gül Gerçekten Var mı?

Güller yüzyıllar boyu sevdiklerimize hediye olarak sunduğumuz en değerli çiçekler olmak ile beraber bahçelerinde vazgeçilmesidir. Güller içinde farklı onlarca renge sahip olan seçimleri görmek mümkün. Siyah gül ise farklı olan ve nadir bulan renktir. Kırmızıdan pembeye birçok renge sahip olan güller aynı zamanda farklı çeşitlere de sahiptir. Sarıcı olan ya da ağaç olan seçimlerin yanında oturak olarak ifade edilen bodur gül fideleri de bulunuyor. Gökkuşağı renklerine sahip olan gül ile ilgili olarak tohum satışlarını görebilirsiniz. Bu güller bir kereye mahsus olarak bu renklere sahip olurken tek yıllıktır.

Güller tohumdan yetişebildiği gibi tohumdan da yetişebiliyor. Farklı tekniklerin uygulanması ile elde edilen tohumlardan renkli güller de yaratılabiliyor. Fakat kendi öz güzelliğine sahip olan kırmızı, beyaz, sarı, pembe güller kadar etkileyici olmazlar.

Gül Yetiştirme Tekniği

Gül yetiştirme tekniklerinde tohumdan yetiştirme tekniği zaman alsa da daha garantili bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra çelik alma işlemine de yer açabilirsiniz. Çelik alma işleminde ise gülün dalından köklendirme yapılır. Gözyaşı olarak ifade edilen dalda bulunan damlanın hemen altından verev bir kesik alınarak bu kesik kısım toprağa ekilir. Bir dönem sonra köklenen dal yeni bir fidan olarak karşımıza çıkar.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz