Büyüleyici Siklamen Çiçeklerinin Tam Zamanı

Siklamen çiçekleri halk arasında tavşankulağı adı ile de bilinen saksı çiçekleridir. Son derece hoş ve oldukça bol olan çiçeklerini her sezon sunan siklamen çiçeği bu çiçek şenliğine de uzun süre devam eder.

saksıda bonsai

Siklamen çiçeği sonbaharın başlaması ile beraber yaprak gelişiminin hızlandırarak yaprak altlarında da tomurcuklanmaya başlar. Sonrasında bir bir açan çiçeklerini sunan çiçek kış demeden bu güzelliği yaşamanızı sağlar. İlkbahara kadar çiçeklenen siklamen çiçeği yaz sezonunda dinlenmeye geçer.

Farklı renk seçeneklerine sahip olan siklamen çiçeğinin en önemli özelliğinden birisi de bu çiçeğin bakımının da oldukça kolay olmasıdır. Son derece hoş olan çiçeklerini sunan siklamen için farklı renk seçeneklerine yer açabileceğiniz gibi aynı renklere sahip olan siklamenler ile de balkonunuzu ya da bahçenizi şenlendirebilirsiniz.

Siklamen Çiçeğinin Renkleri ile Hoş Aranjmanlar

Balkonunuz için ideal bir tercih olan siklamen çiçeğini dikdörtgen olan saksı içinde iki daha üç adet renk seçeneğine yer vererek hoş bir görsel şölende yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra siklamen çiçeği aşısı sulanma istem

emesinin yanında çok fazla güneş ve esintide istemez. Yerini beğendiği sürece her daim çiçeklerini her gelen sezon size sunacak olan bu özel saksı çiçeğini sevdiklerinize armağan olarak da sunabilirsiniz. Şık bir aranjman içinde sunulacak olan siklamen çiçeği aynı zamanda oldukça etkili bir hediye tercihidir.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz