Bakımı En Kolay Ev Çiçekleri

Evinize saksı çiçeği almak istiyor fakat onun bakımına çok zaman harcayamayacağınızı düşünüyorsanız bakımı kolay olan ev çiçeklerinden de satın alabilirsiniz. Bu çiçekleri sevdiklerinizin evine ya da iş yerlerine de hediye olarak göndererek onları mutlu etme şansınız bulunuyor. Bakımı kolay olan ve gölge de kolaylıkla ömrünü sürdürebilen saksı çiçekleri ile dekorasyonunuza da önemli bir katkı yapabilirsiniz.

saksı çiçeği yetiştirmek

Orkide

Bakımı kolay olan ev çiçekleri arasında en sık karşımıza çıkan orkidedir. Evinizde cam kenarın kolaylıkla uzun yıllar boyu bakabileceğiniz orkideler farklı renkleri ile evinizde farklı bir hava da yaratacaktır.

Menekşe

Menekşeler farklı birçok çeşide sahip olup ülkemizde daha çok Afrika menekşesi daha çok yer alıyor. Mutfak gibi alanları oldukça seven menekşe mutfağınızın cam kenarında kendini mutlu hissedecektir. Eğer sabah güneşi alan bir mutfak camınız var ise Afrika menekşesi tam size göre bir seçimdir.

Atatürk Çiçeği

Atatürk çiçeği yarı gölge ortamdan hoşlanan bir salon bitkisidir. Toprağının sürekli nemli olamsı gerekmediğinden az sulama ile uzun süre hayatını sürdürür. Eğer salonunuzda ona açacak yeriniz var ise bu çiçeği rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Kılıç Çiçeği

Kılıç çiçeği ortamdaki havayı temizlemesi ve oksijeni arttırması ile bilinir. Ölü alan olarak ifade edilen kenarlarda ya da gölge olan yerlerde yaşamını sürdüren çiçek çok su istemez.

Yorumunuzu Yapabilirsiniz